Warning: Creating default object from empty value in /home/yilmazbo/public_html/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Sosyal Medya - SMM - Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

Sosyal Medya - SMM

Sosyal Medya kelimesi gündemde değilken 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi Öğrencisi Mark Zuckerberg Facebook'u kurarak Sosyal Medyanın temelini attı diyebiliyorum.

2000-2005 yılları arasında bu kelimeyi duysaydım sanırım direk "Sosyal Ev" gibi lügatımızda yer edinmiş kelimeleri çağırıştırırdı beynimiz :)

Artık insanların İnternette birbirleri ile iletişime geçip takip ettiği beğendiği vs... platformların hepsine Sosyal Medya diyebiliyoruz.

Benim en çok kullandığım sosyal medya mecraları başta Facebook olmak üzere Google +, Twitter, Foursquare, Friendfeed, Pinterest, Linkedin... Çeşitli bloglar gelmektedir. Daha ismini sayamadığım onlarca sosyal medya sitesi bulunmakta. 

Aşağıda bazı sosyal medya sitelerini sıralayalım;

1.Facabook.com

 Facebook

Kullanıcı Sayısı : 1.000.000.000 +
Nedir?  : Arkadaşlarınızı bulabileceğiniz ve onların faaliyetlerini takip edeceğiniz, daha ne çok muzurluklarıda yapabileceğiniz favorim olan bir platform :) Doğru kullanılınırsa çok etkili sosyal platformların oluşturulabileceğinide bilin. Heleki markalar burada olarak müşteri sadakatini sağlayarak harika dönüşümler almaktadır...

2.Twitter.com

Twitter

Kullanıcı Sayısı : 500.000.000 +
Nedir?  : 140 karaktere dünyaları sığdırmamızı bekleyen yegane sosyal medya ağı :) Anlık düşüncelerinizi cik cik lemek isterseniz doğru yerdesiniz.

3.Google +

Google Plus

Kullanıcı Sayısı : 400.000.000 +
Nedir?  : Facebook dan sonra ona rakip olacak bir platform olan Google ürünü hayatımıza girdi. Yeni Sosyal Medyanın platformu Google Plus (+) 

 

7. Bebo
14. Viadeo
15. Flickr
20. Plaxo
21.  Xing
29. Muxlim
30. Tumblr
33. Meetup
34. Picasa
38. Digg
39. Reddit
43. Vimeo
45. Hi5
46. iLike
54.Fizy
59. Dzone
62..DayTum
65.Gdgt
73.Path

SEO, ORGANİK

CPC, PPC, CPM

İNTERNET & TEKNOLOJİ

  • E-Ticaret
  • E-Mail Pazarlama
  • GSM Pazarlama
  • Terminoloji
  • Teknoloji
  • Teknoloji Haberleri

Bilgiye "Aç" olan insanların bir nebze de olsa açlığını gidermek amacıyla kurdum bu siteyi, bura da Dijital Pazarlama adına kendi tecrübelerim ve yapmış olduğum işlere yer vereceğim, yararlı olması temennisiyle, herkese iyi seyirler.

Sosyal Medya da Takip Edin!