Warning: Creating default object from empty value in /home/yilmazbo/public_html/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
SEO ( Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu ) - Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

SEO ( Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu )

Okadar çok SEO kelimesini duymuşuzdurki eğer bir şekilde internetin kıyısından geçip bir ticaret döndürdüyseniz. Kendi cümlelerimle size SEO'yu anlatmak, ifade etmek isterim.

Kelime açılım anlamıyla Search Engine Optimization, yani Arama Motoru Optimizasyonu türkçe açılımıyla kendisini kısaca özetleyebiliriz. Hedef bir kelimede yada genel site trafiğini Organik dediğimiz doğal sonuçlar arasında listeletmek için yapılan bir dizi çalışmalara SEO denir. Organik kelimeside doğal arama sonucunda listelenen sorgulara denilmektedir, organik ve CPC yani Ücretli sonuçları aşağıdaki görseli incelediğinizde daha iyi anlayabileceksiniz. 

Ayrıca Google'ın kendi dilinden SEO hakkında düşüncelerini Buradan okuyabilir. Arama Motoru Optimizasyon Başlangıç Rehberi nide dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Google Arama Sorguları, Organik mi Ücretli mi?

Facebook Yorum

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

SEO, ORGANİK

CPC, PPC, CPM

İNTERNET & TEKNOLOJİ

  • E-Ticaret
  • E-Mail Pazarlama
  • GSM Pazarlama
  • Terminoloji
  • Teknoloji
  • Teknoloji Haberleri

Bilgiye "Aç" olan insanların bir nebze de olsa açlığını gidermek amacıyla kurdum bu siteyi, bura da Dijital Pazarlama adına kendi tecrübelerim ve yapmış olduğum işlere yer vereceğim, yararlı olması temennisiyle, herkese iyi seyirler.

Sosyal Medya da Takip Edin!