Warning: Creating default object from empty value in /home/yilmazbo/public_html/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
SEM - Search Engine Marketing - Arama Motoru Pazarlaması - Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Uzmanı

SEM (Search Engine Marketing - Arama Motoru Pazarlaması )

SEM kelime anlamı, açılımı;
İngilizce : Search Engine Marketing
Sem Nedir

Türkçe : Arama Motoru Pazarlaması anlamına gelmektedir. Peki nedir bu Arama Motoru Pazarlaması diye soracak olursanız kısa ve net bir şekilde 
"İnternet Pazarlamacılığı" derim. Arama motorlarında yapılan aramalarda (Örn: Google, Bing, Yandex vb...)  İçerik sitelerinde gördüğünüz reklamlara denir diyebiliriz. Google'ın bu alanda yapılmış en başarılı sistemi tartışmasız Adwords'dür. Bing daha türkiye piyasasına girmedi ama Yandex son zamanlarda ciddi bir atağa geçti, geçtiğimiz aylarda da türkiye reklamlarını da açmasıyla dikkati iyige kendisine çekti. 

İnternet Pazarlaması yani SEM yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Helede kısıtlı bütçeniz varsa uzmana olan ihtiyaç dahada artmaktadır çünkü reklamlarınızın doğru hedef kitleye ulaştırılması, doğru networklerde çıkmasını sağlayan kişi bu kişilerdir. Yeni başlayanlar, yolun başında olanlara söylemek istediğim şey doğru yoldasınız. Yapmanız gereken tek şey empati yapmak birazda analitik düşünmek, zor bir meslek değil, ama pazarlamayıda, teknik tarafıda bazen bilmek gerekebiliyor. Eğer bir project management kullandıysanız SEM programlarıda işte bunun gibi basit ve kolaydır. Yeterki kombinasyonları, stratejiyi iyi kurgulayın. 

Facebook Yorum

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

SEO, ORGANİK

CPC, PPC, CPM

İNTERNET & TEKNOLOJİ

  • E-Ticaret
  • E-Mail Pazarlama
  • GSM Pazarlama
  • Terminoloji
  • Teknoloji
  • Teknoloji Haberleri

Bilgiye "Aç" olan insanların bir nebze de olsa açlığını gidermek amacıyla kurdum bu siteyi, bura da Dijital Pazarlama adına kendi tecrübelerim ve yapmış olduğum işlere yer vereceğim, yararlı olması temennisiyle, herkese iyi seyirler.

Sosyal Medya da Takip Edin!